Close

Komunikat Burmistrza Kartuz – Koronawirus COVID-19

KOMUNIKAT

BURMISTRZA KARTUZ

z dnia 13 marca 2020 r.

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 od 12 marca br. do odwołania funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostało czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych (od 16 marca 2020 r. będą zamknięte).

Drodzy rodzice i opiekunowie pamiętajcie, że w tym czasie:

  1. Dzieci i młodzież powinny unikać miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, boiska, place zabaw, centra handlowe i innych tego typu miejsc.);
  2. Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny. Natomiast nauczyciele pozostają z uczniami i rodzicami w stałym kontakcie za pośrednictwem e-dziennika, aby wspierać uczniów w nauce i przekazywać materiały do samodzielnej pracy w domu. Szkoły Gminy Kartuzy wyposażone są w platformy e-learningowe i szereg programów multimedialnych, a dzięki wybudowanej sieci światłowodowej w szybkie łącza internetowe. Nasi nauczyciele zostali przeszkoleni i posiadają umiejętności w wykorzystywaniu zasobów multimedialnych.
  3. Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  4. Śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus