Close

Aktywność na świeżym powietrzu – Nowe place zabaw


W drugiej połowie 2017 roku wykonane zostały adaptacje placów zabaw przy Ośrodkach Wychowania Przedszkolnego na terenie naszej Gminy – przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach, przy Szkole Podstawowej w Łapalicach oraz Szkole Podstawowej w Staniszewie.

Przy Szkole Podstawowej w Łapalicach zmodernizowano oraz doposażono istniejący plac zabaw. Zakupiono dodatkowe urządzenia do zabawy, takie jak kiwaki, huśtawka równoważna oraz ścianka wspinaczkowa. Plac zabaw znajdujący się przy Szkole Podstawowej w Staniszewie także został zmodernizowany i doposażony – zakupiono nowoczesne urządzenia zabawowe, takie jak karuzela z siedziskami, platforma do balansowania, kiwaki, ruchomy pomost oraz piaskownica. Na obu tych palcach zabaw wyrównano nawierzchnię, wykonano nowe ogrodzenie oraz z myślą o podniesieniu bezpieczeństwa najmłodszych – zamontowano monitoring.

Przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach zbudowany został nowy plac zabaw. Powstał bardzo nowoczesny obiekt, na którym zastosowano poliuretanową nawierzchnię bezpieczną. Zajmuje ona całą powierzchnię placu zabaw i ma za zadanie amortyzowanie ewentualnych upadków z urządzeń zabawowych. Jest to rozwiązanie praktyczne także ze względów higienicznych. Na tym placu zabaw podobnie jak w Łapalicach oraz Staniszewie wykonano nowe ogrodzenie i zamontowano monitoring a dodatkowo zamontowano także oświetlenie. Zakupiono także wiele ciekawych urządzeń do zabawy, takich jak: bujaki dla dzieci najmłodszych oraz dla starszych, huśtawki, różnego rodzaju domki i karuzele, większe oraz mniejsze zestawy zabawowe. Stworzono także mini miasteczko ruchu drogowego do jazdy na rowerkach. Dla miłośników

Inwestycje zostały zrealizowane w ramach projektu pn. „Utworzenie dodatkowych miejsc przedszkolnych w Ośrodkach Wychowania Przedszkolnego na terenie gminy Kartuzy”, który prowadzony jest w gminnych przedszkolach od 2016 roku i współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.


SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W KARTUZACH

 

 


SZKOŁA PODSTAWOWA W STANISZEWIE

 


SZKOŁA PODSTAWOWA W ŁAPALICACH