Close

Uczniowie z ZSO nr 2 tym razem w Hiszpanii


Młodzież z ZSO nr 2 w Kartuzach na wymianie w Hiszpanii

Kolejni uczniowie z II klasy gimnazjum (klasa dwujęzyczna) z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach wzięli udział w wymianie międzynarodowej w ramach projektu „Building Bridges Erasmus+. Pięcioro uczniów wraz z opiekunem przez tydzień miało okazję do spotkania z rówieśnikami ze Szwecji, Austrii, Niemiec, Słowenii i Hiszpanii a wszystko w malowniczej scenerii Barcelony i rejonu Aragonii.

Tematem przewodnim drugiej wymiany uczniowskiej była muzyka, a dokładniej integracja
i budowanie mostów porozumienia międzykulturowego w oparciu o nią. Młodzież z sześciu krajów świata  omawiała na wspólnych zajęciach aspekty poszanowania innych w tekstach różnych utworów popkulturowych, poznawała tradycje muzyczne Hiszpanii (tańczyła i grała na tradycyjnych instrumentach). Oprócz tego wszyscy uczestnicy programu współpracowali przy przygotowaniu i nagraniu w profesjonalnym studio własnej wersji lip-dub piosenki Je te done.  Efekty tej pracy można zobaczyć po kliknięciu w link: https://www.youtube.com/watch?v=-wgsceGOBwg

Oprócz warsztatów muzyczno-kulturowych młodzież znalazła czas na zwiedzanie Barcelony
i stolicy Aragonii, miasta Huesca oraz drobne przyjemności.

Najbardziej podobało mi się zwiedzanie Barcelony i nagrania w profesjonalnym studiu (…). Podczas wyjazdu miałam okazję zagrać w tradycyjne gry hiszpańskie, które dostarczyły mi dużo zabawy i śmiechu. Mam nadzieję, że będę miała okazję jeszcze raz uczestniczyć w takim wyjeździe. – wspomina Wiktoria Wenzel z klasy dwujęzycznej.

Nasi uczniowie mieszkali u hiszpańskich rodzin w miejscowości Sarinena. Czas ten wspominają jako wyjątkowe i niezapomniane przeżycie:

Wymiana (…) była niezapomnianym wydarzeniem. Poznałam tam wielu wspaniałych ludzi,
z którymi utrzymuję kontakt. (…) Spędziłam tam bardzo miło czas na grupowych aktywnościach i tworzeniu lip-dub’u, które zresztą było fajną zabawą. Każdemu poleciłabym wymianę (…) –
mówi Amelia Lipkowska z klasy 2e.

Kolejny wyjazd z ramach projektu „Building Bridges Erasmus+” odbędzie się jesienią.

 

Szóstoklasisto! Jeśli zainteresowała Cię możliwość wyjazdu w ramach programu Erasmus+ dołącz do nas! Rekrutacja do ZSO nr 2 w Kartuzach trwa do 27 marca!