Close

Intensywne przygotowania placówek do nowego roku szkolnego


      Podczas wakacji w wielu naszych placówkach przeprowadzono prace konserwatorskie, malowano i odnawiano sale oraz korytarze. Był to także czas wykonania sieci komputerowej z doprowadzeniem światłowodu do szkół w ramach projektu pn. „Szkoła nowych możliwości – rozwój kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy uczniów i nauczycieli Gminy Kartuzy.” W tym okresie również rozstrzygnięto przetarg związany z budową placów zabaw przy SP nr 2, SP w Staniszewie oraz SP w Łapalicach, który jest jednym z elementów zawartych w projekcie pn. „Utworzenie dodatkowych miejsc przedszkolnych w Ośrodkach Wychowania Przedszkolnego na terenie Gminy Kartuzy”.

 

Ponadto w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach wykonano budowę systemu kontroli dostępu do budynku szkoły, wymianę pionów kanalizacyjnych oraz zakupiono nowy piec do szkolnej kuchni.

 

 

W Szkole Podstawowej w Koloni wykonano termomodernizację, wymieniono oświetlenie oraz ogrzewanie, wymalowano hol, szatnię oraz salę przedszkolną.

 

 

W Szkole Podstawowej w Mirachowie przeprowadzono odwodnienie części budynku szkoły.

 

 

W Zespole Szkół w Kiełpinie wykonano termomodernizację, oprócz tego szkoła rozbudowuje się.

 

 

Niestety w skutek nawałnicy ucierpiał dach w Szkole Podstawowej nr 1, w Zespole Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie oraz w Brodnicy, następstwem uszkodzonych dachów były przecieki wody do środka budynków.

 

 

Ponadto w szkole w Dzierżążnie wymieniono oświetlenie na lampy LED, położono nowy dach, naprawiono drogę dojazdową, zamontowano stojak na rowery,  położono wylewkę asfaltową, zbudowano parking przy szkole oraz boisko.

 

 


 Prace w pozostałych placówkach.


Z wizytą również udaliśmy się do Nowych Oddziałów Wychowania Przedszkolnego.

 

OWP przy ZS w Kiełpinie

 

 

OWP przy SP w Łapalicach

 

 

OWP przy ZS w Staniszewie