Close

Przedstawienie pt. „Niedźwiadek Łakomczuszek”

Relacja z przedstawienia

„Właściwe odżywianie dzieci w wieku przedszkolnym jest czynnikiem warunkującym ich optymalny rozwój fizyczny, umysłowy i społeczny. W znacznej mierze ma decydujący wpływ na jego dalszy rozwój. Nieprawidłowe żywienie powoduje natomiast zaburzenia procesów wzrastania i biologicznych procesów życiowych. Z takim właśnie przesłaniem po raz kolejny nasze przedszkole odwiedził teatr Narwal z Białegostoku. 

Tytułowy bohater to sympatyczny, choć troszkę niezdarny miś Tadeusz, który uwielbia słodycze. Pewnego dnia mądra Pani Sowa ogłosiła w lesie letnią olimpiadę. W związku z zawodami wszystkie zwierzęta i te małe jak żaba i te duże jak żubr zabrały się za trening. Tadeuszkowi mimo chęci „duży brzuszek” przeszkadzał w wykonaniu podstawowych ćwiczeń. Bardzo tego żałował, że objadał się niezdrowym jedzeniem. Wszyscy widzowie wraz ze zwierzętami postanowili pomóc miśkowi w odzyskaniu formy i oprócz ćwiczeń zaproponowały też zdrowa dietę. Z pewnością po takiej kuracji Tadeusz dorówna kolegom z lasu.

Bohaterowie przedstawienia, przekazali przedszkolakom wiedzę dotycząca właściwego odżywiania. Pokazali jak szkodliwe mogą być słodycze, gdy spożywa się je w nadmiarze. Wyjaśnili, że źródłem witamin i dobrego zdrowia są warzywa i owoce.”

 

ZKiW w Brodnicy Górnej

 

GALERIA


 

ZKiW w Brodnicy Górnej 

 

ZS w Kiełpinie

 

ZKiW w Dzierżążnie

 

ZSO nr 2 w Kartuzach

 

 

Akademia Przedszkolaka

 

 

 

SP nr 2 w Kartuzach

 

 

 

SP w Prokowie

 

 

SP w Łapalicach

 

 

SP w Grzybnie

 

 

SP w Mirachowie

 

 

SP w Koloni

 

 

ZS w Staniszewie