Close

Przedstawienie pt. „Japońska baśń o dobrym sercu”

Relacja z przedstawienia

„Była to baśń nietypowa, stanowiąca w Japonii fundament literatury pięknej.  Opowiadała o losach dwojga ludzi i odmiennych postawach rodzeństwa. Japońska baśń pokazała, że wszyscy jesteśmy nieodzowną częścią przyrody i świata.  

Muzyka w spektaklu przeniosła  młodego widza do kraju kwitnącej wiśni. Piosenki i taniec zawierały  proste i podstawowe elementy japońskiego ruchu scenicznego. Kolorowa i przestrzenna scenografia wprowadziła dzieci w nastrój panujący na Dalekim Wschodzie.

Aktorzy przebrani w kimona wcielili się w role sceniczne, a kukiełki – wróbelki ożywiły się. Joszo był chłopcem dobrym i  uczynnym, a  Anato jego  leniwą i chciwą siostrą. Gdy  brat zaopiekował się ptaszkiem i jego przyjaciółmi. W prezencie za okazane zwierzętom serce, otrzymał skrzynię pełną skarbów. Chciwa dziewczynka Anato za brak pomocy również otrzymała walizkę – większą, lecz pełną pełzających i syczących węży.

Morał z przedstawienia jest taki: każdy gest dobroci, prędzej czy później zostanie wynagrodzony. Zazwyczaj wtedy, gdy się tego nie spodziewamy.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu. Uczyły się słów i melodii piosenki. Śpiewały i odpowiadały na pytania aktorów. Przedstawienie bardzo spodobało się najmłodszym widzom. Wraz z nauczycielami nagrodzili aktorów gromkimi brawami.”

 

Iwona Janicka, nauczycielka oddziałów przedszkolnych w SP nr 1

 

 

GALERIA


ZKiW w Brodnicy Górnej

ZS w Kiełpinie

ZKiW w Dzierżążnie

ZSO nr 2

Akademia Przedszkolaka

SP nr 2 w Kartuzach

SP w Prokowie

SP w Łapalicach

SP w Grzybnie

 

SP w Mirachowie

SP w Koloni

ZS w Staniszewie