Close

Przedstawienie pt. „Dorotka w Krainie Oz”

Relacja z przedstawienia

„Niezwykła historia małej Dorotki została oparta na powieści L. Franka Bauma „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Dziewczynkę wraz z całym domkiem porywa straszne tornado i przenosi do magicznej krainy, w której żyją wróżki, czarownice i magicy. Przestraszona Dorotka chce wrócić do domu, ale zanim to się stanie, czeka ją długa wędrówka i wiele przygód, Małą dziewczynka wyrusza więc w drogę i poznaje nowych, niezwykłych przyjaciół: Stracha na Wróble, który chce mieć rozum, Blaszanego Drwala, który pragnie serca i Tchórzliwego Lwa, który marzy o odwadze. Wszyscy razem wyruszają do Szmaragdowego Grodu, gdzie wszystko jest zielone i gdzie mieszka Czarnoksiężnik Oz, który może spełnić każde ich życzenie. Gdy cała czwórka bohaterów dociera do Czarnoksiężnika, ten obiecuje spełnić ich marzenia pod warunkiem, że dostarczą mu miotłę złej Czarownicy z Północy. Przyjaciele wyruszają po miotłę czarownicy. Na miejscu okazuje się, że to Czarnoksiężnik jest przebrany za czarownicę, a wszystko czego pragnęli już dawno mają: Lew odwagę, Blaszany Drwal – serce, a Strach na Wróble rozum, gdyż w przeciwnym wypadku nie dotarliby tak daleko i nie stanęliby do walki z Czarownicą.

Bajka kończy się pięknym morałem – „aby spełniły się życzenia każdego z nas, wystarczy użyć rozumu, serca i odwagi, a spełnienia swoich pragnień należy szukać w samym sobie”. Wszystko bowiem zależy tylko i wyłącznie od nas samych.

Przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzieci uważnie śledziły przebieg przedstawienia. Razem z aktorami śpiewały, czarowały i żywo reagowały na to, co się dzieje na scenie. Dowodem na to, iż teatrzyk wszystkim przedszkolakom bardzo się podobał były gromkie brawa.”

 

ZKiW W Brodnicy Górnej

 

GALERIA


ZKiW w Brodnicy Górnej

ZS w Kiełpinie

 

 

ZKiW w Dzierżążnie

 

 

ZSO nr 2 w Kartuzach

 

Akademia Przedszkolaka

 

SP nr 2 w Kartuzach

 

 

SP w Prokowie

 

 

 

SP w Łapalicach

 

SP w Grzybnie

 

 

SP w Mirachowie

 

 

SP w Koloni