Close

I Gminny Konkurs Czytelniczy pod patronatem Burmistrza Kartuz

„Z baśniami za pan brat. Świat baśni Hansa Christiana Andersena”

„Z baśniami za pan brat. Świat baśni Hansa Christiana Andersena” – taki tytuł nosił I Gminny Konkurs Czytelniczy, który odbył się 20 marca 2015 w Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach. Został on objęty honorowym patronatem Burmistrza Kartuz.

Konkurs był skierowany do uczniów klas IV szkół podstawowych Gminy Kartuzy. Główne cele imprezy czytelniczej to podniesienie poziomu czytelnictwa wśród dzieci, a także rozbudzanie motywacji czytania i rozwijania umiejętności odbioru dzieł literackich.

W konkursowych zmaganiach wzięło udział 6 drużyn ze szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa w Dzierżążnie, Szkoła Podstawowa w Grzybnie, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kartuzach, Szkoła Podstawowa ze Staniszewa. Uczniowie byli znakomicie przygotowani. Wykazali się wspaniałą znajomością baśni Hansa Christiana Andersena oraz faktów z jego życia. W czasie wykonywania zadań panowała przyjazna atmosfera, a zawodnicy „popisywali się” swoją wiedzą przedstawiając nawet najdrobniejsze szczegóły z przeczytanych utworów. Motywowali się nawzajem, by odpowiedzi były dokładnym odwzorowaniem treści.

Po zaciętych „walkach” zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5, a na trzecim – Szkoła Podstawowa ze Staniszewa.

Podczas uroczystego podsumowania konkursu Burmistrz Kartuz wręczył wszystkim uczestnikom nagrody książkowe oraz pogratulował odniesionego sukcesu. W słowach skierowanych do zawodników podkreślił, jak ważne jest, w  dobie rozpowszechnionych multimediów, znalezienie czasu na czytanie książek.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku na II Gminnym Konkursie Czytelniczym.

 

Organizatorzy

Karolina Klinkosz

Lucyna Załuska