254861


Konkurs na Króla Łąki w przedstawieniu "Czy owady mają wady"

W ramach projektu unijnego "Akademia Przedszkolaka - spełniamy dziecięce marzenia" w dniu 16.04.2015 r. o godzinie 10.45 gościliśmy w naszym przedszkolu teatr Frajda z Torunia, który zaprezentował interaktywny spektakl lalkowy, pt. "Czy owady mają wady?".Celem przedstawienia było uświadomienie dzieci, że warto czasami zrobić coś bezinteresownie dla innych, myśleć o innych, a nie tylko o sobie, a wówczas nasza postawa zostanie nagrodzona w przyszłości.  Publiczność brała udział w wyborze Króla lub Królowej Łąki. Biedronka i Chrząszcz prowadzili imprezę i prezentowali kandydatów do konkursu.

Czytaj więcej...

Grupa teatralna "Arkadia" z Białegostoku z przedstawieniem w "Akademii Przedszkolaka"

Dnia 16 marca 2015 r. do przedszkola z oddziałami integracyjnymi "Akademia Przedszkolaka" w Kartuzach przyjechała grupa teatralna "Arkadia" z Białegostoku, która przedstawiła spektakl edukacyjny, pt.: "Wagary z ekologii".celem przedstawienia teatralnego było rozbudzenie potrzeby kontaktu z przyrodą, wyrabianie szacunku dla przyrody i jej piękna, rozumienie pojęć związanych z ekologią i ochroną środowiska, wykazywanie korzyści wynikających z dbałości o środowisko.

Czytaj więcej...

Bal Karnawałowy w "Akademii Przedszkolaka"

Dnia 30 stycznia 2015 roku w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi "Akademia Przedszkolaka" w Kartuzach odbył się bal przebierańców. O godzinie 9.30 dzieci ze wszystkich grup zebrały się na przedszkolnym korytarzu, gdzie czekał na nich Stefcio - Sprężynka - klaun, który posiada wieloletnie doświadczenie w bawieniu dzieci. Stefciowi towarzyszył zwinny króliczek, który także cudownie zabawiał dzieci. W czasie balu pojawiły się efekty specjalne: świetlista kula, wytwornica dymu, lasery, wybuchowe konfetti. Dzieci w pięknych strojach doskonale bawiły się z niezwykłymi gośćmi. Były między innymi tańce rozgrzewające każdą część ciała, kółko graniaste z wielkim bęc, naśladowanie różnych zwierząt, "Makarena", "Boogie - woogie".

Czytaj więcej...

Wigilia w Akademii Przedszkolaka

Wszyscy czekamy na Boże Narodzenie. Domowa krzątanina, zakupy, porządki, zapach pierników i świerkowych gałązek, błyszczące kolorami świecidełka i wystawy sklepowe towarzyszą grudniowym wystrojom. Okres ten uwielbiają dzieci z Akademii Przedszkolaka, które przygotowują ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne i uczą się kolęd, pastorałek, wierszy o tematyce Bożonarodzeniowej. W życiu przedszkolaka dzieją się w tedy rzeczy magiczne. 10 grudnia atmosferę świąt oddały najbardziej przedstawienia Jasełek zorganizowane w poszczególnych salach przez wychowawczynie:Krystyna Hinca grupa Misie, Lucyna Sadowska - grupa Pszczółki, Anna Kowalkowska i Joanna Wróbel - grupa Tygryski, Marianna Byczkowska i Żaneta Król- grupa Sowy, Sylwia Roszkowska i Anna Paracka - grupa Delfinki.

Czytaj więcej...

Zabawa Mikołajkowa w Akademii Przedszkolaka

Dnia 5 grudnia 2014 r. o godz. 9.15 do Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi "akademia Przedszkolaka" w Kartuzach przybył Święty Mikołaj. Już od samego rana wszystkie dzieci w przedszkolu czekały na niezwykłego gościa. Na jego cześć dzieci włożyły na głowę charakterystyczne czerwone czapki, było bardzo Mikołajkowo. Najpierw Mikołaj zaprosił wszystkie przedszkolaki do wspólnej zabawy przy muzyce. Dzieci tańczyły z wyczekiwanym gościem oraz z jego towarzyszami: Śnieżynką, Scooby Doo i reniferami. Odbyły się konkursy z nagrodami. Każda grupa wiekowa reprezentowała swoje umiejętności taneczne, ruchowe, sprawnościowe i wokalne.

Czytaj więcej...

Zasady bezpieczeństwa w zimowej porze roku.

Dnia 13 listopada 2014 roku o  godz. 10.40 w Przedszkolu z oddziałami integracyjnymi "Akademia Przedszkolaka" w Kartuzach gościliśmy teatr "Gargulec" z Gdyni, który zaprezentował zieciom przedstawienie, pt. "Zimowa baśń". Był to wesoły spektakl, uczący dzieci zasad bezpieczeństwa w zimowej porze roku. W przedstawieniu pojawiło się wiele ciekawych postaci, min.: Bałwanek, Zajączek, Pani Mróz, Śnieżynki. Wszystkiemu towarzyszyła świąteczna muzyka, wprowadzająca do przedszkola zimowy nastrój. Dzieci zrozumiały, że nie wolno wchodzić na zamarznięte jezioro i że do zimowych zabaw należy się odpowiednio przygotować.

Czytaj więcej...

Spektakl teatralny, pt.: "Ratujmy las" w Akademii Przedszkolaka

Dnia 16 października 2014 roku do Przedszkola z oddziałami integracyjnymi"Akademia Przedszkolaka" w Kartuzach przyjechali aktorzy ze spektaklem teatralnym, pt. " Ratujmy las".Celem spektaklu było uwrażliwienie dzieci na piękno natury, uzmysłowienie jak ważną rolę odgrywa las w życiu człowieka.Piękne, bajeczne kostiumy - owady leśne i zwierzęta - przyciągnęły uwagę każdego widza. Na początku przedstawienia dzieci dowiedziały się, że na pięknej polanie, gdzie swój dom ma wiele owadów i zwierząt leśnych, ma powstać hipermarket. Główna postać, Pan Biedronka był bardzo zasmucony tym faktem i chciał ocalic las przed zagładą. Uczył dzieci, jak należy zachowywać się w lesie. Udało mu się zmienić niegrzeczną dziewczynkę o imieniu Marysia, która wyrzucała śmieci do lasu i nie lubiła leśnych zwierząt.

Czytaj więcej...

SPRAWOZDANIE Z PRZEDSTAWIENIA TEATRALNEGO PT. „WYBIERZ NUMER 112”

Dnia 15 września 2014 roku w Przedszkolu z oddziałami integracyjnymi „Akademia Przedszkolaka” w Kartuzach o godz. 10.40 gościliśmy Teatr Gargulec z Gdyni, który zaprezentował dzieciom przedstawienie pt. „Wybierz numer 112”. Spektakl pomógł dzieciom zapamiętać i zrozumieć do czego służy numer 112. Wartka i obfitująca w niespodziewane wydarzenia akcja nie pozwalała nudzić się widzom. Wszystkie sytuacje wymagające użycia telefonu alarmowego zagrane zostały w charakterystyczny, kreskówkowy sposób - co sprawiło, że przekaz był bardzo sugestywny. Dzieci zrozumiały kiedy wybieramy numer 112 i dlaczego nie wolno tym numerem się bawić. Przedstawienie było pełne piosenek, w których powtarzający się refren ułatwił zapamiętanie numeru 112.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z wycieczki do Oceanarium.

IMG 20140610 093415 356Dnia 10.06.2014r. przedszkolaki z Akademii Przedszkolaka w Kartuzach pojechały autokarem do Oceanarium w Gdyni. To piękne miejsce to polskie Muzeum Instytutu Rybackiego posiadające status ogrodu zoologicznego. Można tu zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Gatunki podzielone są na akwaria słodkowodne i morskie. Na trzech pietrach podziwiać można aż 1500 żywych osobników, a największe akwaria liczą nawet 10 000 litrów. Edukacja Morska swój program kieruje również do dzieci. Dlatego najpierw uczestniczyliśmy w warsztatach pt.”Edukacja przez zabawę”. Zobaczyliśmy tam film, który przedstawiał życie na rafie koralowej i tajemniczy świat głębin.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z teatrzyku „Dokąd buty poniosą”.

W dniu 09.06.2014r. Do Akademii Przedszkolaka w Kartuzach przyjechał Teatr Frajda i wystawił przedstawienie „Dokąd buty poniosą”. Aktorzy opowiedzieli historię szewczyka Franka, który nieustannie marzył o podróżach. Bohater musiał jednak pracować i opiekować się babcią. Za plecami tych dwojga toczy się w zakładzie życie pełne opowieści o podróżowaniu, kto bowiem więcej wie niż buty, co niejedną przeszły drogę? Ciepła, wzruszająca historia o spełnianiu swoich i cudzych marzeń.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka

DSC 7419Finał „tygodnia dziecka” w Akademii Przedszkolaka w Kartuzach okazał się niezwykle widowiskowy. Dzieci wraz z opiekunami bawiły się na placu zabaw podczas specjalnie przygotowanej imprezy.

Zorganizował ją zarząd i pracownicy Zakładu Energetyki Cieplnej SPEC-PEC w Kartuzach. Na spotkanie przybyła również Burmistrz Kartuz Mirosława Lehman. Impreza rozpoczęła się od tańców w wykonaniu dzieci, ale goście szybko przyłączyli się do zabawy. Najmłodsi tańczyli między innymi walca angielskiego i cha-chę. Potem przyszedł czas na zawody złożone z ośmiu konkurencji.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z wycieczki do Zoo

IMG 3553Dnia 04.06.2014 r. dzieci z Akademii Przedszkolaka w Kartuzach pojechały na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzać Zoo jadąc ciuchcią. Pociąg zatrzymywał się przy zwierzętach, a pan przewodnik krótko opisywał ich zwyczaje, sposób i miejsce życia. Miejski Ogród Zoologiczny w Gdańsku Oliwie to miejsce szczególne, bowiem na obszarze 136 hektarów mieszkają tu zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Gdańskie zoo jest obecnie największym ogrodem zoologicznym w Polsce. Można tu podziwiać płazy, gady, ptaki i ssaki. Prawdziwym rajem dla najmłodszych jest Małe Zoo, gdzie dzieci mogą karmić i głaskać zwierzęta. Największym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyły się ogromne słonie, dostojne żyrafy, oraz śmieszne małpki wesoło dokazujące na linach. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

Czytaj więcej...

SPRAWOZDANIE Z TEATRZYKU „SYGNALIZATOR JACEK”

P4230007W dniu 15.05.2014 r. do Akademii Przedszkolaka w Kartuzach przyjechał Teatr Gargulec z Gdyni i wystawił przedstawienie pt. ”Sygnalizator Jacek”. Przedstawienie utrwaliło dzieciom wiadomości z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa na drodze. Spektakl podzielono na dwie części. Pierwszą część stanowiły warsztaty, utrzymane w konwencji mini-kabaretu.Poprzez wesołą zabawę, anegdotyczną formę, w spektaklu przedstawiono istotne zagadnienia, takie jak odpowiedzialność na drodze, oceniane zagrożeń, wynikających z włączania się pieszego w ruch drogowy, utrwalono wiedzę o funkcji podstawowych oznaczeń drogowych. Kolorowe postacie, takie jak Pań Żarówka przypominały dzieciom o roli oznaczeń odblaskowych. Te ważne informacje przekazywane były w interakcjach, wesołych piosenkach, które stanowiły atrakcyjną formę nauki.

Czytaj więcej...

Galeria zdjęć z zajęć dodatkowych organizowanych w ramach projektu „Akademia Przedszkolaka - spełniamy dziecięce marzenia”

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://oswiata.kartuzy.pl/images/galeria/AP_zaj_dodatk


ShoppingASEhandelAS ErhvervIndexDKServiceIndexDK